PRAGUE
MIES VAN DER ROHE

"Less is more."

77 TAMAMLANAN PROJE 40 SENELİK GEÇMİŞ 5 ÜLKE 10 ŞEHİR
kurucu

İlhan Burçoğlu

1981’de İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun olduktan sonra sektörün en güçlü oyuncularının bünyesinde görev aldı. Bu yıllarda yapmış olduğu nitelikli çalışmaların ardından 1983 yılından beri kurduğu çeşitli şirketler ile taahhüt sektöründe yenilikçi ve öncü projelere imza attı. Bugün Burçoğlu Şirketler Grubu’nun Kurucusu olarak çalışmalarını sürdüren İlhan Burçoğlu, evli ve üç çocuk babasıdır.

Gönüllü Çalışmalar

İstanbul Teknik Üniversitesi Mezunlar Derneği Kurucu Üyeliği ve Genel Sekreterliği (10 yıl)

Yeşilyurt Spor Kulübü Derneği Divan Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyeliği (2 dönem)

Enka Spor Kulübü Derneği Üyeliği (1983’ten beri)

hakkımızda

Burçoğlu Şirketler Grubu

Grubumuz, 1980’li yılların başlarına uzanan geçmişi ile bugün aktif olarak Türkiye ve Karadağ’da faaliyet gösteren ve bünyesinde BURÇOĞLU İNŞAAT TURİZM TİCARET ve SANAYİ LTD. ŞTİ., CONART İNŞAAT ve TAAHHÜT TİCARET LTD. ŞTİ. ve TAN D.O.O. firmalarını barındıran bir şirketler grubudur.

Sektörde geçen 40 yılın temeli, grubun Kurucusu İlhan BURÇOĞLU’nun 1981-1983 yılları arasında ENKA İnşaat ve Sanayi A.Ş. ve 1. ORDU İNŞAAT EMLAK bünyesinde yapmış olduğu nitelikli çalışmaları ve takip eden 3 yılda %50 ortağı olduğu ERK İnşaat ve Ticaret LTD. ŞTİ ile taahhüt sektöründe kazandığı deneyimleri ışığında atılmıştır.

1986’dan 1992 yılına kadar İlhan BURÇOĞLU firması adı altında yürütülen müteahhitlik ve alt müteahhitlik çalışmalarının ardından, firmanın 1992’de yeniden yapılandırılması ve BURÇOĞLU İNŞAAT TURİZM TİCARET ve SANAYİ LTD. ŞTİ adlı Limited şirket statüsüne dönüşmesiyle şirketler grubunun ilk üyesi doğmuştur.

Grubun ikinci üyesi, 2004 yılında şirketin iştiraki olarak Romanya’da kurulan CONART S.R.L’nin, takip eden yılda yurt içi ve yurt dışı kurumsal paralellik sağlamak amacı ile CONART İNŞAAT ve TAAHHÜT TİCARET LTD ŞTİ olarak Türkiye pazarındaki yerini almasıyla hayata geçmiştir. Aynı yıl itibarıyla inşaat işlerindeki faaliyetler de bu şirketin bünyesinde devam etmiştir.

Grubun son üyesi TAN D.O.O. ise, 2018 yılında Karadağ’da kurulmuş olup ve son iki yıldır burada inşaat faaliyetlerini sürdürmektedir.

BURÇOĞLU ŞİRKETLER GRUBU, günümüzde yurt içinde ve yurt dışında bugüne kadar olduğu gibi konut, işyeri, okul, hastane, prestij binaları, sanayi tesisleri inşaatları gibi üst yapı ve altyapı projelerinde, 40 yıla varan deneyimleri ile bugünün teknolojik olanaklarını en üst düzeyde kullanarak, kaliteden ödün vermeden gerek müteahhit gerekse müşavir olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish